1.برای هر روز یکی؟!

در ایالات متحده هر فرد (خانوم یا آقا) به طور میانگین 7 جفت شلوار جین در کمد لباس خود دارد. یعنی برای هر روز از هفته یکی!


2.شلوارک هم برای آقایون!!

آقایون بیش از 100سال است که از شلوارک استفاده می کنند.در خلال جنگ جهانی دوم بود که به دلیل مقرون به صرفه بودن شلوارک نسبت به دامن و شلوار, شلوارک مورد استفاده خانوم ها قرار گرفت.


3.اشرف زاده ها ارغوانی بپوشند!!

در کتاب های تاریخی نقل شده است که در رم باستان لباس های به رنگ ارغوانی فقط توسط امپراطورها و درباریان پوشیده می شد.


4.اولین مجله مد

مجله های مد و فشن از پرفروش ترین مجله های دنیا می باشند.اما قدیمی ترین و اولین مجله تاریخ در سال 1586 در آلمان به چاپ رسیده است.


5.لباس داره ارزون میشه!!

بر خلاف تصور عموم مردم ,بهای لباس در تاریخ تا به امروز رو به کاهش بوده.در حالی که بسیاری از اقلام روند صعودی دارند.از سال 1992 تا 2019 بهای لباس در کشورهای اروپایی و ایالات متحده 8.5 درصد رو به کاهش بوده است.(شما ایران رو فاکتور بگیر!!)


6. سه کیلومتر آخه!؟

رکورد طویل ترین لباس عروس جهان مربوط به عروس خانومی با طول 3 کیلومتر می باشد.


7.نوستالژی کفش پاشنه بلند

شاید فکر کنید که کفش های پاشنه بلند پدیده جدیدی در صنعت مد باشد در حالی که از قرن 18 بین بانوان و کودکان! رواج داشت.(حالا هی به بچه هامون بگیم کفشمو نپوش)


8.نبوغ مایکل کورس

مایکل کورس طراح مطرح مد آمریکایی از همان دوران کودکی استعداد و نبوغ خود را در طراحی مد نشان داده است.طوری که در 5 سالگی لباس عروس مادر خود را طراحی کرده است.ای اولین پروژه مایکل بوده است.


9.کیف ذرتی!

سازگاری با محیط زیست و کمک به حفظ و احیای آن همواره دغدغه بزرگی برای بشریت بوده و هست.خلاقیت و نوآوری جالب استلا مک کارتنی اینبار زبان زد همه شده است.این شرکت کیف های خود را با ذرت ساخته است!!

 

10.مدل های نو ظهور

تا اوایل قرن 19 برای نمایش لباس از عروسک استفاده می کردند .بعد از این دوره از مدل ها استفاده شد و بعد از آن کتواک به میان آمد.

 ادامه دارد...